12 listopada zapraszamy na spektakl "Judas" w Ełckim Centrum Kultury

Spektakl pt. „Judas” w choreografii Pawła i Adrianny Michno, porusza problematykę kryzysu wartości i upadku autorytetów we współczesnym świecie. Kłamstwo i hipokryzja instytucji oraz ludzi, którzy powinni być dla nas autorytetem i wzorem, to codzienność, z którą musimy się mierzyć. Czy to, co widzimy na pierwszy rzut oka, jest prawdziwe, czy to tylko odbicie w krzywym zwierciadle rzeczywistości? Po której stronie tego zwierciadła się znajdujemy? Jak często sami postępujemy wbrew przyjętym regułom i wartościom, w które wierzymy? Powszechnie uważa się, że największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie wierzy, ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć innym. Często człowiek, który zdradza, bardzo sam cierpi z tego powodu, gdyż nie potrafi nikomu zaufać, a przez kłamstwo neguje wartość samego siebie oraz osoby, którą okłamuje. W spektaklu przedstawiamy tę problematykę, zarówno z perspektywy zdrajcy, jak i osoby zdradzanej. Przedstawiamy sylwetkę współczesnego Judasza, który kryje się pod wieloma postaciami. Jego postać nie zawsze ma wymiar jednoosobowy . Postać ta może symbolizować również instytucje, jak i autorytety, którym ufamy. Zagłębiając się w tematykę zdrady oraz badając jej wpływ na jednostkę, zbudowaliśmy kompozycję, której dynamika oraz intensywność zmienia się w zależności od stanu emocjonalnego jednostki. Podczas procesu budowania ról korzystaliśmy z osobistych doświadczeń tancerzy i ich przemyśleń związanych z tym tematem, w celu zbudowania wiarygodnych postaci.

TWÓRCY:

  • Twórcy: choreografia: Paweł Michno i Adrianna Michno
  • reżyseria światła: Paweł Michno
  • kostiumy: Marzena Czarnecka
  • Tancerze: Tomasz Gawęcki. Jakub Stefaniuk, Kornelia Kłys, Agata Wierzchołowska, Matylda Kucharska, Lena Skrzypczak, Paulina Kubicka, Maria Wołoszyn, Anna Karcz.

 

KIEDY?

  • 12 listopada, godz. 18:00

GDZIE?

  • Ełckie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47, 19-300 Ełk

BILETY?

  • Cena: 20 zł
  • Bilety do nabycia wyłącznie w sprzedaży internetowej.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content