Zapraszamy do udziału w warsztacie "Metody Pracy w choreografii" z Karoliną Kroczak

ZAKRES TEMATYCZNY:

Na zajęciach będziemy zgłębiać strategie pracy z partnerem wykorzystującej narzędzia somatyczne, współdzielenie ciężaru, podnoszenia, ślizgi, manipulacje i partnerowania. Będziemy sprawdzać, jak świadomie korzystać ze struktur ciała i jego jakości, budować wspólny język ruchu, łączyć partnerowania w krótkie frazy, a także pracować nad stworzeniem duetów w oparciu o improwizacje i poznane partnerowania. Celem zajęć jest przedstawienie kilku strategii choreograficznych związanych z pracą w duecie. Uczestnicy poznają metody budowania materiału partneringowego, a następnie będą mogli samodzielnie zmierzyć się z pracą na wybranej metodzie komponując swoje fragmenty duetów.

PROWADZĄCA:

Karolina Kroczak: tancerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego, świadomego ruchu, improwizacji i partnerowania. Absolwentka Wiedzy o Kulturze (Uniwersytet Warszawski) i projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca/ Leonardo da Vinci). Jako tancerka w latach 2006-2018 pracowała w Teatrze Tańca Zawirowania (m.in spektakle "Closenes", "Fuera de Campo" /chor.Daniel Abreu,"Out in the line up" /chor Nadar Rosano, "Where Should We go". }

Choreografie dla zespołu Zawirowań stworzone przez Karolinę Kroczak to: "Wybieg", "The crossing: Fish Tail", "Empty Bodies", "All Journeys". W latach 2010-2019 pracowała przy telewizyjnych (TVN – choreograf programu „You Can Dance po prostu tańcz”, Polsat "Dancing with the Stars/ Taniec z Gwiazdami") Karolina od 2015 roku tworzy autorski projekt "Oddaj Ciężar", w ramach którego od 2019 roku rozwija ODDAJ CIĘŻAR STUDIO.

DLA KOGO:

Do udziału w warsztacie uprawniona jest osoba, która:

 • ukończyła 18 lat
 • jest zawodowo związana z tańcem lub studiuje na uczelni artystycznej na kierunkach związanych z tańcem
 • została zakwalifikowana przez Organizatora do udziału w Warsztatach na podstawie przesłanego formularza zgłoszeniowego.

 

WARUNKI:

 • TERMIN:
  21.10
  17:00 - 20:00 - I set
  22.10
  10:00 - 13:00 - II set
 • MIEJSCE: ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10,  Białystok
 • KOSZT UDZIAŁU: 50 zł (udział w 6 godzinnym warsztacie)

Opłata dokonywana jest na konto Organizatora w terminie do dwóch dni roboczych po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania się na Warsztaty. Dane do przelewu dostępne są w zakładce KONTAKT.

Zgłoszenia do projektu dokonuje się za pomocą formularza internetowego dostępnego poniżej. 

 Organizator decyduje o zakwalifikowaniu Uczestnika na Warsztaty. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową.

Zgłoszenie do udziału w Warsztacie równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content