Zapraszamy do udziału w konkursie otwartym (open call) na premierę spektaklu tanecznego małego formatu w ramach programu "Przestrzenie Sztuki Białystok"

Celem Konkursu jest wyłonienie jednego spektaklu tanecznego małego formatu, którego twórcy w jakiejś części zrealizowali już pracę nad nim i zmagają się z trudnościami związanymi z finalizacją projektu. Wybrany spektakl zostanie dokończony w ramach Programu Produkcyjnego “Przestrzeni Sztuki Białystok” w DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych oraz zaprezentowany na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

  •  Założeniem Programu Produkcyjnego “Przestrzeni Sztuki Białystok” w 2022 roku jest promocja oraz eksploatacja spektakli tanecznych z udziałem polskich artystów oraz budowanie publiczności dla tańca współczesnego w Białymstoku. Priorytetowo będą brane pod uwagę spektakle cechujące się przystępnością i atrakcyjnością dla widza. Mile widziane będą również spektakle dla dzieci i młodzieży
  • Terminy:
    1. próby do spektaklu w DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych w Białymstoku w terminach ustalonych z laureatami konkursu według ich potrzeb produkcyjnych (max 6 godz. dziennie),
    2. próby generalne na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku: 14-16.10.2022 r. (max 8 godz. dziennie),
    3. premiera spektaklu: 16.10.2022 r., godz. 19:00.

    Terminy prób generalnych oraz premiery spektaklu nie podlegają negocjacjom.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje przedstawiciel autorów projektu za pośrednictwem Formularza internetowego dostępnego na stronach internetowych Przestrzeni Sztuki Białystok wraz z przesłaniem mailowo załączników wskazanych w regulaminie (jeśli są wymagane)  w terminie od 23  sierpnia do 6 września 2022 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 09.09.2022 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - NABÓR ZAMKNIĘTY

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIKI:

KLAUZULA RODO

WYNIKI:

Komisja do realizacji premiery spektaklu tanecznego małego formatu wybrała projekt:
“Angst” w chor. Tomasza Graczyka
Komisja argumentuje swój wybór zgodnością z założeniami programu (spektakl cechujący się przystępnością i atrakcyjnością dla widza), wysoką jakością artystyczną oraz doświadczeniem artystycznym realizatorów.

Protokół posiedzenia komisji dostępny jest  TUTAJ 

 

Konkurs realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

Skip to content