Już od jutra rezydencje badawczo-choreograficzną w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok rozpoczyna Sławomir Krawczyński z Anną Godowską.

Celem rezydencji będzie praca twórcza i badawcza poświęcona projektowi tańca współczesnego p.t. „POPGUNS”.

W ramach rezydencji czekają nas m.in warsztaty dla tancerzy przybliżające metodę pracy artystycznej Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego oraz spotkanie z publicznością połączone z wykładem performatywnym  na temat metody pracy artystycznej „ŚWIĘTO SNÓW’ oraz projektu „POPGUNS”  

Szczegóły dotyczące tych wydarzeń przedstawimy wkrótce. Tymczasem kilka słów o projekcie.

 „POPGUNS” to Multimedialny spektakl łączący taniec współczesny, teatr, muzykę ‘live’ oraz projekcje wideo. Wielowymiarowa wizja współczesnej kultury, w której pastisz popularnych gatunków zderza się z czystą żywotnością ludzkiego ciała.

Głównym tematem spektaklu jest zjawisko kultury masowej, która jawi się twórcom projektu jako wielki zbiorowy sen współczesnych czasów. Jako narkotyk i zarazem narkotyczna wizja wypełniona substytutami doznań i doświadczeń, kompensujących niedostatki codziennego życia, a nawet próbujących zastąpić samo życie. „Popguns” ma być wizją tej zbiorowej halucynacji, której nikt nie traktuje poważnie i której wszyscy ulegają. Z drugiej strony  celem spektaklu jest demistyfikacja języka kultury masowej, jego przekształcenie w niejednoznaczny tekst i żywą formę.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://bityl.pl/KudAD

Sławkowi i Ani zaś życzymy owocnej pracy!

_____________________________________________

#przestrzeniesztuki #nimitpolska #instytutteatralny #mkdnis_gov_pl

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operatorami projektu ponownie są Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Podlaskie Stowarzyszenie Tańca.