Zapraszamy do udziału w warsztacie "Komunikacja pedagoga tańca z dzieckiem i rodzicem"

Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy i umiejętności pedagogów i instruktorów tańca w zakresie komunikacji z uczniem oraz wyposażenia pedagoga w narzędzia komunikacyjne sprzyjające rozwojowi ucznia oraz współpracy z rodzicami.

ZAKRES TEMATYCZNY:

"Podczas warsztatu - spotkania podzielę się z Uczestnikami i Uczestnikami narzędziami komunikacji z dzieckiem i rodzicem wypracowanymi podczas wieloletniej pracy artystycznej i pedagogicznej oraz na ich  styku. Moje doświadczenie dotyczy pracy z młodymi osobami od 3 do 15 roku życia, także z niepełnosprawnościami i innymi wyzwaniami oraz ich rodzicami i rodzeństwem. Chcę zachęcić warsztatowiczów do podzielenia się własnymi doświadczeniami pracy, sformułować najczęściej pojawiające się trudności i podjąć próbę odpowiedzi na nie.  Nasze spotkanie będzie miało charakter równościowego dialogu/wymiany, z dbałością o poczucie bezpieczeństwa. Zaproponuję wspólny rozruch oraz czas na relaks."
Aniela Kokosza

PROWADZĄCA:

ANIELA KOKOSZA - performerka, pedagożka tańca, choreoterapeutka. Stypendystka Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca 2015, fundacji Ciało/Umysł 2017, Prezydenta Miasta Gdańska, programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury - Bardzo Młoda Kultura oraz programu wsparcia UMWW “Kultura w drodze”. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, 2-letni kurs instruktorski o profilu taniec współczesny w Bydgoszczy oraz Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.
Działa na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele. Od 15 lat pracuje pedagogicznie z dziećmi od 3 roku życia, ze studentami tańca, z seniorami. Obecnie w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Prowadzi autorskie warsztaty ruchowe, również dla osób z alternatywną motoryką, zespołem Downa oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym i edukacyjnym.  Interesują ją zagadnienia związane z filozoficzno-społecznymi aspektami postrzegania ciał oraz działania dostępnościowe.
Stale współpracuje z Izabelą Chlewińską, zgłębiając metodę pracy z obiektami sensorycznymi Intibag oraz Art Fraction Foundation przy projekcie skierowanym do Artystów - Pedagogów z Białorusi i Ukrainy: „Profesjonaliści dla dzieci w sytuacji zagrożenia. Podnoszenie kompetencji i rozwijanie narzędzi w pracy z dziećmi dotkniętymi traumą i chorobą”. W 2020 roku założyła kolektyw twórczy Kolekttacz.
www.kolekttacz.pl
https://www.facebook.com/Kolekttacz
https://kolekttacz.pl/wartosciowe-nie-wiem-czas-kultury/
https://kolekttacz.pl/sztuka-wrazliwosci/

DLA KOGO:

Do udziału w warsztacie uprawniona jest osoba, która:

  • ukończyła 18 lat
  • jest zawodowo związana z tańcem lub studiuje na uczelni artystycznej na kierunkach związanych z tańcem
  • została zakwalifikowana przez Organizatora do udziału w Warsztatach na podstawie przesłanego formularza zgłoszeniowego.

 

WARUNKI:

  • TERMIN: 02.12.2023 r. godz. 17:00 - 20:00 I set, 03.12.2023 r. godz. 10:00 - 13:00 II set
  • MIEJSCE: ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10,  Białystok

Udział w warsztacie jest bezpłatny

Zgłoszenia do projektu dokonuje się za pomocą formularza internetowego dostępnego poniżej. 

 Organizator decyduje o zakwalifikowaniu Uczestnika na Warsztaty. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową (prosimy o sprawdzanie SPAMU).

Zgłoszenie do udziału w Warsztacie równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content