Fot. Dagmara Przeradzka

Zapraszamy do udziału w warsztacie "Peer to peer. Praktyki kolektywne w teatrze tańca" z Karoliną Januszek

"Warsztaty „Peer to peer. Praktyki kolektywne w teatrze tańca” mają na celu przeprowadzenie krótkiego procesu twórczego opartego na praktykach kolektywnych. W ciągu dwóch spotkań chciałabym podzielić się moim doświadczeniem pracy kolektywnej, warsztatem ruchowym i choreograficznym oraz stworzyć przestrzeń otwartą na dyskusję i poszukiwania twórcze. Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych zgłębianiem szeroko pojętego tematu kolektywności i otwartych na intensywny trening techniczny z zakresu tańca współczesnego oraz praktykę twórczą w oparciu o przekazane narzędzia kompozycyjne, choreograficzne i improwizacyjne. Warsztat składać się będzie z dwóch części - technicznej i twórczej. Pierwszą część zajęć poświęcimy na pracę nad techniką tańca współczesnego, aby odpowiednio rozgrzać i przygotować nasze ciała do kolejnej części, która opierać się będzie na zadaniach twórczych."

- Karolina Januszek

PROWADZĄCY:

  • Karolina Januszek - absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Uczestniczyła w wymianie polsko-chińskiej podczas 2nd China CEEC Winter Dance Camp w Shenzhen, gdzie współtworzyła spektakl ‘Growth’ (reż. Shi Bo, chor. Olga Zitluhina, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Chen Yufei). Od 2019 roku członkini Vagabond Physical Collective - polskiego niezależnego kolektywu artystycznego. Współtworzyła spektakle: „Koncert żałobny na sześciu tancerzy” (konc. Omar Karabulut i Monika Witkowska, chor. Vagabond Physical Collective) oraz „Co tu tak dudni?” (konc. Oscar Mafa, chor. Vagabond Physical Collective). Tańczyła w spektaklach takich jak: „Lorem Ipsum” (reż. Paweł Urbanowicz, chor. Vagabond Physical Collective), „Wrócę tu po swoje serce” (chor. Jacek Łumiński), „Anamneza - przebłyski” (chor. Jacek Łumiński), „Tymczasem” (chor. Daniel Leżoń, Anna Mikuła) oraz „Ciao Bella” (chor. Janusz Skubaczkowski). Kształciła się pod okiem takich nauczycieli jak Jacek Łumiński, Francisco Cordova, Wim Vandekeybus, David Zambrano, Akira Yoshida, Joseph Frucek, Joe Alter, Jerzy Stuhr, Brian Michaels, Louise Frankenhuis, Janusz Skubaczkowski, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Maciej Kuźmiński, Chloe Beillevaire, Isael Mata, Máté Mészáros, Anna Godowska i wielu innych. Od najmłodszych lat związana z kulturą tańca streetowego, co przekłada się na jej charakter ruchu. Od 2021 roku pracuje przy Przestrzeniach Sztuki w Katowicach.

DLA KOGO:

Do udziału w warsztacie zapraszamy:

  • tancerzy na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym
  • zainteresowanych tańcem współczesnym
  • osoby dorosłe i młodzież (15+)

 

WARUNKI:

  • TERMIN:

- 02.09, godz. 16:00 - 19:00
- 03.09, godz. 11:00 - 14:00

  • MIEJSCE: ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10,  Białystok
  • KOSZT UDZIAŁU: 100 zł/osoba (udział w dwudniowych warsztatach - łącznie 6 godzin warsztatowych)

Opłata dokonywana jest na konto Organizatora w terminie do dwóch dni roboczych po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania się na Warsztaty. Dane do przelewu dostępne są w zakładce KONTAKT.

Zgłoszenia do projektu dokonuje się za pomocą formularza internetowego dostępnego poniżej. 

 Organizator decyduje o zakwalifikowaniu Uczestnika na Warsztaty. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową. Prosimy o sprawdzanie SPAMU - bywa, że tam właśnie trafiają nasze powiadomienia. 

 

 

 

 

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content