Zapraszamy do udziału w warsztacie "Zatańczyć Podlasie. Narzędzia pracy choreografa" z Mariuszem Żwierko

ZAKRES TEMATYCZNY:

Warsztaty mają na celu zainteresowanie choreografów sięganiem w swojej twórczości i praktyce edukacyjnej do tematów związanych z folklorem - rozumianym również jako współczesne funkcjonowanie tradycji. Podczas warsztatów zajmiemy się analizą utworów muzycznych inspirowanych tradycją oraz spróbujemy przełożyć zawarte w nich treści kulturowe funkcje i formy na współczesny język sceny, stosując różne techniki tańca. Poprzez zastosowanie tańca kreatywnego oraz abstrakcji nauczymy się obrazować relacje międzyludzkie, lokalne historie, codzienność oraz odświętność. Warsztaty będą oparte na folklorze różnych grup etnograficznych, etnicznych i narodowych Podlasia.

PROWADZĄCY:

Mariusz Żwierko - choreograf, instruktor tańca, kierownik artystyczny i założyciel zespołu tanecznego Woda Na Młyn z Warszawy. Jest autorem kompozycji scenicznych dla wielu zespołów folklorystycznych w Polsce i Teatru Pijana Sypialnia z Warszawy, były kierownik artystyczny ZPiT „Grajewianie” oraz ZPiT „Kurpie Zielone”, miłośnik Kurpi, Podlasia, Łemkowszczyzny oraz wielokulturowości. Interesuje się aspektami funkcjonowania elementów tradycji w kulturze współczesnej. Współpracował z Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca w Białymstoku jako nauczyciel tańca ludowego. W latach 2021-2022 współtworzył projekt „Tańce Pogranicza Wschodniego” w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok. Wielokrotnie reżyserował i prowadził koncerty oraz widowiska taneczne. Przez wiele lata pracował jako lektor języka niemieckiego, prowadził warsztaty taneczne i choreograficzne dla instruktorów tańca ludowego. Zajmuje się edukacją nieformalną dzieci, młodzieży i dorosłych w oparciu o dialog z przedstawicielami kultur innych krajów i regionów. Studiował nauczanie języka niemieckiego oraz germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku na specjalności Kultura Podlasia. Na co dzień pracuje w Narodowym Centrum Kultury jako specjalista do spraw edukacji kulturalnej.

DLA KOGO:

Do udziału w warsztacie uprawniona jest osoba, która:

 • ukończyła 18 lat
 • jest zawodowo związana z tańcem lub studiuje na uczelni artystycznej na kierunkach związanych z tańcem
 • została zakwalifikowana przez Organizatora do udziału w Warsztatach na podstawie przesłanego formularza zgłoszeniowego.

 

WARUNKI:

 • TERMIN:
  4.11.2023

  I set: godz. 11-14, II set: godz 15-18

 • MIEJSCE: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku
  ul. Sienkiewicza 14,  Białystok, Sala - Aula
 • KOSZT UDZIAŁU: 50 zł (udział w 6 godzinnym warsztacie)

Opłata dokonywana jest na konto Organizatora w terminie do dwóch dni roboczych po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania się na Warsztaty. Dane do przelewu dostępne są w zakładce KONTAKT.

Zgłoszenia do projektu dokonuje się za pomocą formularza internetowego dostępnego poniżej. 

 Organizator decyduje o zakwalifikowaniu Uczestnika na Warsztaty. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową.

Zgłoszenie do udziału w Warsztacie równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content