Warsztaty "Mobilność i siła" oraz "Regeneracja"

Zapraszamy na prozdrowotne warsztaty dla tancerzy prowadzone przez Izabelę Zawadzką

Mobilność i siła

To 4 godzinny warsztat, podczas którego omówione zostaną najczęstsze deficyty w ciele tancerza na podstawie anatomii funkcjonalnej oraz testów, które pomogą  je zrozumieć. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie dlaczego powstają oraz, co z nimi robić. Dodatkowo zaprogramowany zostanie zestaw ćwiczeń sprzyjający funkcjonowaniu mięśni w równowadze.

Regeneracja

To 4-godzinny warsztat dla tancerzy z zakresu umiejętności przeprowadzenia automasażu za pomocą rollerów. Zajęcia poświęcone są rozwijaniu umiejętności regeneracji ciała po długotrwałym wysiłku. To dzięki niej ciało funkcjonuje prawidłowo i osiąga więcej. Automasaż przygotowuje do pracy przed treningiem, po nim natomiast, uwalnia napięcia, które zaniedbane są główną przyczyną powstawania urazów i kontuzji. Zajęcia mają na celu pomoc i korektę ewentualnych nieprawidłowości w eksploatowaniu ciała w ruchu. Prowadzone będą także w formie zindywidualizowanej.

Prowadząca:

Izabela Zawadzka- tancerka, pedagog, choreograf, menedżer kultury, terapeuta ruchowy- trener medyczny, międzynarodowy certyfikowany trener BlackRoll®. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie o specjalności Pedagogika baletowa oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury przy Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła jedyny w Europie certyfikowany kurs trenera medycznego BlackRoll Therapy, trener automasażu BlackRoll®. Wieloletnia solistka i pedagog tańca w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz w Kieleckim Teatrze Tańca. Współpracowała z Teatrem Wielkim- Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Theater en der Vien (Wiedeń) oraz Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie. Wykładowca tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie oraz w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Białymstoku. Obecnie pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi oraz prowadzi praktykę terapeuty ruchowego. Twórczyni warsztatu prozdrowotnego Zdrowy Tancerz, w którym edukuje oraz obala mity z zakresu świadomości ciała w tańcu. Współtwórca niezależnego kolektywu tanecznego UNITED LIMBS, z którym organizowała warsztaty, konferencje, jamy taneczno-muzyczne. W latach 2020-21 koordynator Festiwalu Kalejdoskop- jednego z najstarszych festiwali tańca współczesnego w Polsce. Autorka spektakli dla Kieleckiego Teatru Tańca, Atelier Kieleckiego Teatru Tańca. Laureatka Ogólnopolskich Konkursów Choreograficznych. Swoje prace miała okazję zaprezentować m.in. w ramach XX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie, Scenie Tańca Studio w Warszawie, Przestrzeni Sztuki w Lublinie, Festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie, XVII i XVIII Festiwalu Tańca w Kielcach. Kształciła się w Suzanne dellal Centre w Tel Awiwie uczestnicząc w regularnych lekcjach Gaga oraz warsztatach Hasadna the Dance Workshops poznając repertuar tamtejszych kompanii (m.in. Yasmeen Godder, Sharon Eyal & Gai Behar, Yossi Berg & Oded Graf, Shahar Binyamini). W Polsce współpracowała, m.in. z Robertem Bondarą, Guilherme Botelho, Karoliną Garbacik, Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Jackiem Przybyłowiczem, Zofią Rudnicką, Piotrem Smoleńskim, Mariuszem Trelińskim, Wojciechem Mochniejem, Andrzejem Strzeleckim, Tomaszem Wygodą, Witoldem Zapałą oraz Michałem Znanieckim.

KIEDY?

Regeneracja - 2.12 (sobota), godz.  17:00 - 21:00
Mobilność i siła- 3.12 (niedziela), godz. 10:00 - 14:00

 

GDZIE?

Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca

ul. Zwycięstwa 8/1/10

DLA KOGO?

Warsztaty dedykowane są tancerzom - osobom dorosłym lub młodzieży.

Minimalny wiek uczestnika to 14 lat.

ZAPISY:

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na wydarzenie obowiązują zapisy poprzez formularz online poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Potwierdzanie udziału w warsztatach przesyłane są mailowo (prosimy o sprawdzanie SPAMU)

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content