„Amore Mio”

Zapraszamy na artystyczny pokaz kończący cykl warsztatów fundacji Laboro z osobami o alternatywnej sensoryce.

„Amore Mio”

Projekt to cykl warsztatów w zakresie tańca: partnerowań i improwizowanego ruchu zakończony pokazem artystycznym z cyklu choreografii inkluzywnej.

W wydarzeniu biorą udział podopieczni Fundacji  Szansa dla Niewidomych, podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Niesłyszących MIG-iem, członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz podopieczni Fundacji Laboro.

Posługując się wypracowaną metodą komunikacji z osobami o alternatywnej sensoryce choreografka stwarza przyjazną i bezpieczną przestrzeń do tańca dla osób z niepełnosprawnością wzroku, osób z niepełnosprawnością słuchu oraz osób normatywnych.

Pomysłodawczynią projektu oraz prowadzącą warsztaty jest Dorota Baranowska, tancerka, związana z białostocką sceną teatru tańca, od kilku lat zaangażowana w proces pracy z osobami o alternatywnej sensoryce i motoryce ruchu.
Za kompozycje pokazu odpowiedzialna będzie Paula Czarnecka, artystka niezależna, lalkarka, wykładowczyni, związana z niezależnym Teatrem Latarnia w Białymstoku.
O oprawę muzyczną zadba Jerzy Kruszewski, Absolwent Akademii Muzycznej w Białymstoku, który będzie wykonywał muzykę na żywo podczas pokazu.

TWÓRCY:

  • Choreografia: Dorota Baranowska
  • Kompozycja: Paula Czarnecka
  • Akordeon: Jerzy Kruszewski
  • Muzyka: Collage

 

Dorota Baranowska - Tancerka w niezależnych produkcjach teatru tańca, choreografka, pedagog tańca współczesnego i kontakt improwizacji. W latach 2006-2013 wykreowała role do spektakli Grupy Przejściowej i Teatru Kolegtyw. Członek Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Stypendystka programu „Młodzi Twórcy” miasta Białystok  oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.  Współpracuje ze  Stowarzyszeniem Pomocy Niesłyszącym „MIG -iem”  oraz Fundacją Szansa dla Niewidomych. W ramach choreografii społecznej zrealizowała projekty z osobami z niepełnosprawnością sensoryczną: 2022 „ U-Czucie”, 2022 „ Wszystkie inne zmysły”, 2021 „ Instynkty". W 2001. nagrodzona za prace społeczną: Wolontariat Roku. Laureatka nagrody Idol Środowiska w 2022r.
Paula Czarnecka -  Artystka niezależna, lalkarka; Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku, gdzie obecnie pracuje jako wykładowczyni. W latach 2011 - 2015 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Od 2015 roku – artystka niezależna; Wielokrotna stypendystka Miasta Białegostoku i Województwa Podlaskiego. Od 2014 roku do chwili obecnej związana z niezależnym Teatrem Latarnia w Białymstoku. Realizuje niezależne produkcje teatralne we współpracy z ośrodkami kultury i teatrami m.in. w Białymstoku, Warszawie, Rzeszowie, Toruniu. Przede wszystkim zajmuje ją teatr zaangażowany.
Jerzy Kruszewski - od 35 lat jest inspiratorem różnorodnych form pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Aktywnie wzbogaca ofertę kulturalną miasta poprzez udział w wydarzeniach zdobywając przy tym nagrody (min. Grand Prix z Kabaretem Seniorów Szpilka na Festiwalu Zespołów Kabaretowych. Wyróżniony i doceniony nagrodami min: nagroda dyrektora(2014,2018,) Złoty Medal za długoletnią służbę (2017), Medal Komisji Edukacji Narodowej (2021)

CZAS I MIEJSCE:

Pokaz pracy warsztatowej

  • 29 października
  • Klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
  • Godzina 16.00
  • Wstęp wolny/
  • Wejściówki do odebrania w siedzibie Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca, ul. Zwycięstwa 8/1/10 we wtorek, środę i czwartek w godz. 16.30-18.30 (zainteresowanym zalecamy pośpiech, udostępniona pula wejściówek jest niewielka)

DYSKUSJA

Po pokazie zapraszamy na rozmowę z artystami oraz dyskusję z przedstawicielami zaangażowanych w projekt fundacji  -"Kultura a niepełnosprawność w naszym środowisku lokalnym".

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content