„w-ART”

Trwają prace warsztatowe w ramach projektu z osobami o alternatywnej motoryce.

„w-Art”

„ w- Art” to interdyscyplinarna inicjatywa, która aktywizuje  do wspólnego działania  osoby o  alternatywnej  motoryce ruchu oraz tancerzy.
Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów, których efektem będzie rozwinięcie umiejętności w zakresie tańca: partnerowań i improwizowanego ruchu oraz pokaz artystyczny w przestrzeni teatralnej.
Posługując się wypracowaną metodą komunikacji z osobami o alternatywnej sensoryce i motoryce ruchu choreografka będzie stwarzać przyjazną i bezpieczną przestrzeń do tańca. Podczas warsztatów, OSOBY o odmiennych umiejętnościach, doświadczeniach i typach cielesności poznawać będą  praktyki partnerowania, zaufania oraz relacji grupowej.
     Warsztat taneczny poprowadzi Dorota Baranowska, choreografka, tancerka, pomysłodawczyni projektu. Od kilku lat zaangażowana w proces pracy z osobami o alternatywnej sensoryce i motoryce ruchu. Oraz Paula Czarnecka, artystka niezależna, wykładowczyni na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku. Paula, zaangażuje się w proces nadania wózkowi inwalidzkiemu charakteru współtańczącego  przedmiotu razem z tancerzem.

TWÓRCY:

  • Choreografia: Dorota Baranowska
  • Kompozycja: Paula Czarnecka
  • Akordeon: Jerzy Kruszewski
  • Muzyka: Collage

 

Dorota Baranowska - Tancerka w niezależnych produkcjach teatru tańca, choreografka, pedagog tańca współczesnego i kontakt improwizacji. W latach 2006-2013 wykreowała role do spektakli Grupy Przejściowej i Teatru Kolegtyw. Członek Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Stypendystka programu „Młodzi Twórcy” miasta Białystok  oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.  Współpracuje ze  Stowarzyszeniem Pomocy Niesłyszącym „MIG -iem”  oraz Fundacją Szansa dla Niewidomych. W ramach choreografii społecznej zrealizowała projekty z osobami z niepełnosprawnością sensoryczną: 2022 „ U-Czucie”, 2022 „ Wszystkie inne zmysły”, 2021 „ Instynkty". W 2001. nagrodzona za prace społeczną: Wolontariat Roku. Laureatka nagrody Idol Środowiska w 2022r.
Paula Czarnecka -  Artystka niezależna, lalkarka; Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku, gdzie obecnie pracuje jako wykładowczyni. W latach 2011 - 2015 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Od 2015 roku – artystka niezależna; Wielokrotna stypendystka Miasta Białegostoku i Województwa Podlaskiego. Od 2014 roku do chwili obecnej związana z niezależnym Teatrem Latarnia w Białymstoku. Realizuje niezależne produkcje teatralne we współpracy z ośrodkami kultury i teatrami m.in. w Białymstoku, Warszawie, Rzeszowie, Toruniu. Przede wszystkim zajmuje ją teatr zaangażowany.
Jerzy Kruszewski - od 35 lat jest inspiratorem różnorodnych form pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Aktywnie wzbogaca ofertę kulturalną miasta poprzez udział w wydarzeniach zdobywając przy tym nagrody (min. Grand Prix z Kabaretem Seniorów Szpilka na Festiwalu Zespołów Kabaretowych. Wyróżniony i doceniony nagrodami min: nagroda dyrektora(2014,2018,) Złoty Medal za długoletnią służbę (2017), Medal Komisji Edukacji Narodowej (2021)

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

4-5 listopada godz. 10:30-13:00
11-12 listopada godz. 10:30-13:00
18-19 listopada godz. 10:30-13:00
25- 26 listopada godz. 10:30-13:00
26 listopada 10.00-18.00
Warsztaty odbywają się Centrum Ludwika Zamenhoffa Warszawska 19
Artystyczny pokaz pracy powarsztatowej
  • 26 listopada godz. 18.00
  • Uniwersyteckie Centrum Kultury

POKAZ ARTYSTYCZNY

Warsztaty zakończą się prezentacją pokazu artystycznego

  • 26 listopada godz. 18:00
  • Uniwersyteckie Centrum Kultury

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content