Nowa edycja Przestrzeni Sztuki: Białostockie instytucje wspólnie dla tańca

Białystok ponownie w gronie miast realizujących program Przestrzenie Sztuki Taniec!

 

Rozstrzygnięty został konkurs na Operatorów programu Przestrzenie Sztuki Taniec w latach 2024-2025, organizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Białystok, wspólnie z Gdańskiem, Lublinem, Kielcami i Bytomiem, znalazł się w gronie miast tworzących regionalne, interdyscyplinarne centra dla rozwoju tańca niezależnego. Każdy z operatorów otrzyma dofinansowanie w wysokości 950 000 zł na realizację działań artystycznych i edukacyjnych. Rolę operatora białostockiej edycji będą pełnić wspólnie Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, Białostocki Ośrodek Kultury oraz Białostocki Teatr Lalek.

 

„Nasz program to bogata oferta spektakli tanecznych, warsztatów, pokazów, spotkań, rezydencji choreograficznych oraz działań edukacyjnych. To dobra wiadomość dla całego regionu, ponieważ Przestrzenie Sztuki Białystok to działania w wielu ośrodkach kultury, m.in. w Łomży, Łapach, Ełku, Sejnach, Ostrowi Mazowieckiej, Olecku i Węgorzewie. Cieszymy się, że możemy kontynuować rozwój tańca w naszym regionie i już teraz zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach" – mówi Karolina Garbacik, koordynator programu.

 

To kolejna odsłona programu Przestrzenie Sztuki w Białymstoku. Tym razem, po raz pierwszy, program będzie realizowany w trybie dwuletnim, co zwiększa elastyczność w doborze realizowanych działań oraz w organizowaniu otwartych naborów przez operatorów.

Program Przestrzenie Sztuki, realizowany od 2020 roku, opiera się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym oraz prozdrowotnym. Jego celem jest wsparcie artystów niezależnych, którzy nie mają stałego miejsca do pracy twórczej, poprzez zapewnienie im przestrzeni i odpowiedniej infrastruktury. Program obejmuje także działalność edukacyjną i animacyjną, angażującą społeczności lokalne.

 

Więcej informacji o wynikach konkursu i programie na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – www.nimit.pl.

Program Przestrzenie Sztuki – Taniec jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki - Taniec 
Dofinansowanie: 900 000 zł
Całkowita wartość: 1 080 000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content