ZAPRASZAMY NA POKAZ MINISPEKTAKLU TANECZNEGO "POZNANIE" W RAMACH PROJEKTU "WIĘCEJ NIŻ TAŃCZĄCE PARABOLE" W OLECKU
O PROJEKCIE
Już wkrótce, 18 listopada, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Olecku zaprezentują minispektakl taneczny pt. „Poznanie” – owoc pracy warsztatowej pod okiem choreografki Magdaleny Winnickiej. Wydarzenie jest efektem warsztatów tanecznych zrealizowanych w ramach projektu „Więcej niż tańczące parabole".
„Więcej niż tańczące parabole” to edukacyjny projekt rozpoczęty w 2010 roku, skierowany do młodzieży szkół średnich. Program nie tylko uczy podstaw tańca, lecz także wspiera rozwój świadomych i zaangażowanych odbiorców sztuki. Obecnie projekt realizowany jest we współpracy z liceum w Olecku, gdzie młodzi uczestnicy mieli okazję odkrywać tajniki tańca, uczestniczyć w warsztatach z profesjonalistami i rozwijać swoje umiejętności twórcze.
Podczas nadchodzącego pokazu uczniowie zaprezentują choreografię Magdaleny Winnickiej, stanowiącą podsumowanie ich zaangażowania i artystycznych poszukiwań. „Poznanie” to spektakl łączący technikę tańca z elementami improwizacji, pozwalając młodym tancerzom wyrazić siebie oraz doświadczyć głębi ruchu i ekspresji na scenie.
MIEJSCE I CZAS
REGIONALNY OŚRODEK KULTURY "MAZURY GARBATE"
18.11 godz. 12.00
O PROWADZĄCEJ
Magdalena Winnicka - tancerka, studentka kierunku Taniec Współczesny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, absolwentka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku, rozwija swoje umiejętności taneczne w zakresie tańca klasycznego, współczesnego, ludowego i charakterystycznego oraz stepowania. Wystąpiła w spektaklach w choreografii Karoliny Garbacik „Niebieska Zasłona” (2023) i „Brakujące Ogniwo” (2019). W 2022 roku uczestniczyła w projekcie „Paralaksa” w ramach Przestrzeni Sztuki Białystok, występując w spektaklu „friENDship” Andrzeja Morawca. W 2023 roku odbyła tygodniowy staż w Teatrze ROZBARK. Pierwsze próby choreograficzne podjęła w musicalu pt. „Nikt nie jest Święty” (2023) oraz projekcie „Uczę się ciała na pamięć. Baczyński 21”.
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki – Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca